Ketamino terapija ir psichoterapija priklausomybėms gydyti

Šis pokalbis pristato mokslinį tyrimą, skirtą spręsti metamfetamino priklausomybės problemą, kuriai šiuo metu trūksta efektyvių gydymo būdų.

KAPPA tyrimas, vykstantis Sidnėjuje, yra pilotinis ir pirmas toks Australijoje. Jo pagrindinis tikslas – įvertinti, ar ketamino ir kognityvinės elgesio terapijos (KET) derinys yra saugus ir realiai pritaikomas gydant metamfetamino vartojimo sutrikimą ambulatorinėmis sąlygomis.

Tyrime dalyvauja 20 suaugusiųjų, kuriems diagnozuotas metamfetamino vartojimo sutrikimas. Gydymo planas trunka keturias savaites:

  • Dalyviai gauna tris ketamino dozes (leidžiamas į poodį, po vieną kartą per savaitę). Poodinis leidimas pasirinktas dėl paprastumo ir mažesnių sąnaudų.

  • Vyksta keturios KET sesijos: viena pradžioje ir trys po kiekvienos ketamino dozės.

Manoma, kad ketaminas veikia keliais būdais: pagerina nuotaiką (kas padeda įveikti disforiją, kuri ištinka metant narkotikus) ir padidina smegenų neuroplastiškumą. Šis plastiškumas leidžia smegenims tapti „imlesniems pokyčiams“, todėl psichoterapija gali efektyviau įtvirtinti naujus, sveikesnius mąstymo ir elgesio modelius.

Tyrėjai stebės dalyvius 24 savaites po gydymo, vertindami metamfetamino vartojimo dažnumą, potraukį, abstinencijos simptomus, bendrą gyvenimo kokybę ir gydymo įvertinimą. Ypatingas dėmesys bus skiriamas žalos mažinimui – ar vartojama rečiau, mažesnėmis dozėmis, ir ar apskritai gerėja žmogaus gyvenimas. Taip pat bus matuojami depresijos, nerimo lygiai ir kognityvinės funkcijos.

Jei tyrimo rezultatai bus teigiami, tai atvers duris didesniems, išsamesniems tyrimams, kurie galėtų patvirtinti šio gydymo veiksmingumą plačiau.

Next
Next

Ketaminas ir neuroplastiškumas